ABCFitness

Oderwij się, czyli jak trampolina wpływa na zdrowie

Zapewne każdy z nas zastanawia się, co kupić dziecku na prezent z okazji np. urodzin, imienin. Taki wybór jest nie lada wyzwaniem. Najczęściej kupujemy ubrania, zabawki, albo po prostu dajemy pieniądze, ale jak wiadomo każda z tych rzeczy jest rzeczą nabytą. W obecnych czasach coraz częściej decydujemy się więc na kupno trampoliny. Jak się okazuje to dla takiego czterolatka, jak również jego całej rodziny znakomity prezent. Trampoliny dają możliwość beztroskiego skakania oraz oderwania się od ziemi i szarej rzeczywistości. Podskoki na trampolinie także korzystnie wpływają na zdrowie nasze i naszego dziecka. Dlatego teraz postanowiłam przedstawić kilka przykładów na to, jaki wpływ na nasz organizm mają podskoki na trampolinie.

 

Po pierwsze ćwiczenia, które wykonujemy na trampolinie to bardzo zdrowa forma aktywności fizycznej. Jest to zarazem połączenie przyjemnego z pożytecznym. Ćwiczenia na trampolinie świetnie rozwijają mięśnie całego ciała między innymi mięśnie łydek, brzucha, ramion. Skoki na trampolinie poprawiają również naszą sylwetkę, koordynację ruchową oraz równowagę. Zwiększają poziom energii i kształtują mięśnie. Czyli śmiało można stwierdzić, że ćwiczenia na trampolinie to idealny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Jak się okazuje taka forma ćwiczeń ma także korzystny wpływ na nasze serce, gdyż wzmacnia mięsień sercowy i poprawia krążenie krwi. Następną zaletą skoków na trampolinie jest polepszenie naszego samopoczucia. Podczas półgodzinnej zabawy na trampolinie dostajemy taki zastrzyk dopaminy, jak po wygranej w totolotka! Dzieje się tak, ponieważ skoki na trampolinie podnoszą poziom endorfin, niezbędnych do utrzymania dobrego nastroju. Trzecią i zarazem ostatnią zaletą samej już trampoliny jest to, że odciąga nasze dzieci od telewizora, czy też komputera. A jak wiadomo te elektryczne urządzenia mogą w mniejszym lub większym stopniu uszkodzić wzrok naszych pociech.

 

Jak wynika z powyższego posiadanie trampoliny ma zbawienny wpływ na zdrowie nasze i naszych dzieci. Dlatego moi drodzy, jeśli tylko mamy możliwości finansowe i przestrzenne, nie zwlekajmy z jej kupnem, bo naprawdę warto.

Artykuł sponsorowany

Zostaw odpowiedź