Diego López: To był mój najlepszy sezon w Villarreal

Bramkarz Villarreal, Diego López, ocenił, że kończący się sezon był jego najlepszym podczas występów na El Madrigal. Dodał również, że choć Submarino nie grają już o nic, to są profesjonalistami i w niedzielę powalczą z Osasuną o zwycięstwo.

W ostatniej kolejce Villarreal zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z Osasuną Pampeluną. Na estadio Reyno de Navarra gospodarze będą walczyli o uniknięcie degradacji, a Villarreal praktycznie gra już o przysłowiową pietruszkę. Mimo to Diego López odwołuje się do profesjonalizmu i zapowiada walkę o zwycięstwo, które podsumowałoby tak udany sezon. – "Jesteśmy profesjonalistami. Z szacunku do naszego klubu pojedziemy do Pampeluny by wygrać i dobrze zakończyć udany sezon. Na ich stadionie panuje znakomita atmosfera, a oni walczą o życie. Ich fani wytwarzają wielką presję i są ich wielkim wsparciem. Nasi fani również tacy są. Damy z siebie wszystko i zobaczymy co się stanie."

Diego López ocenił, że zakończony sezon był jego najlepszym w Villarreal. – "To był mój najlepszy rok od kiedy jestem w Villarreal. Wszyscy zrobiliśmy ogromny krok naprzód. W tym roku udało nam się osiągnąć dobre wyniki i szkoda, że nie udało nam się awansować do finału (red. Ligi Europy). Powoli zdobywamy doświadczenie europejskie i za rok postaramy się to wykorzystać. Walczyliśmy i będziemy walczyć do końca, a nie było to łatwe, bo w tym sezonie w pierwszej drużynie grało wielu zawodników z drużyn młodzieżowych."

Diego zwrócił uwagę na fakt, że w poprzednich sezonach słabym punktem drużyny była gra obronna, a w tym sezonie w tym aspekcie nastąpiła spora poprawiła.

W środę Diego López zorganizował dla swoich kolegów wieczór kawalerski, bo wkrótce stanie na ślubnym kobiercu. Zabawa najwyraźniej była przednia, bo Joan Capdevila na Twitterze umieścił informację, że López po sezonie odchodzi do Manchesteru United i życzył mu szczęścia. Okazało się to tylko żartem, co Diego w powyższym wywiadzie również zdementował i wyjaśnił.

Źródło: villarrealcf.es/marca.com

Zostaw odpowiedź