Kto zastąpi Cazorlę?

Władze i sztab szkoleniowy Villarrealu szukają następcy dla Santiago Cazorli, który został sprzedany do Malagi. W tej chwili rozważane są dwie kandydatury, Sergio Canales z Realu Madryt i Andrésa Guardado z Deportivo La Coruña.

Teoretycznie pierwszą opcją jest młody Hiszpan, ale Submarino poszukują zawodnika już teraz, gdyż już niedługo czeka ich dwumecz o awans do fazy grupowej Ligii Mistrzów, a Canales wyruszył z reprezentacją Hiszpanii U-20 na MŚ w Kolumbii i praktycznie cały sierpień nie będzie do dyspozycji klubu. Dlatego media więcej szans dają Meksykaninowi, którego zdegradowane do Segunda Division Deportivo jest ponoć gotowe sprzedać za kwotę 6 mln euro. Z drugiej strony oba wzmocnienia siebie na wzajem nie wykluczają.

Villarreal poszukuje również lewego obrońcy, po tym jak do Benfici Lizbona odszedł Joan Capdevila. Tutaj również pojawiają się w mediach dwa nazwiska, Roberto Canelli ze Sportingu Gijon i Wenezuelczyka Alejandro Cichero z kolumbijskiego Millonarios.

as.com

1 Comment to "Kto zastąpi Cazorlę?"

  1. metzger's Gravatar metzger
    27-07-2011 - 13:14 | Permalink

    Ja bym był za kupnem Guardado i do tego wypożyczeniem na rok Canalesa (ew. mogłaby być podobna transakcja jaką Barca i Roma zrobiły z Bojanem). A jeszcze jedna opcja (i również nie wykluczająca się z powyższymi) to kupno Jeffrena. Bolton dawał za niego 3 miliony, więc w sumie za około pół kwoty z transferu Cazorli mielibyśmy przebogaty środek pola na wszystkie rozgrywki. Zresztą Wenezuelczyka można by rozpatrywać jako wzmocnienie tak skrzydła, jak i ataku. A co do obrony to ten Cichero jest starszy niż Capdevila, więc chyba nie tego szukamy 🙂 Ciekawostka, to że ma jakieś polskie korzenie (mniej więcej takie, jak Luis Filipe 😀 )

Zostaw odpowiedź