Diego López: Jesteśmy w najtrudniejszej grupie Ligi Mistrzów w historii

Bramkarz Villarrealu, Diego López, po piątkowym losowaniu grup Ligi Mistrzów w Monaco, nie ma wątpliwości, że grupa z Bayernem Monachium, Manchesterem City i SC Napoli jest najtrudniejszą w historii tych rozgrywek.

"To najtrudniejsza grupa w historii Ligi Mistrzów, w której znaleźliśmy się z drużynami z najsilniejszych lig europejskich. Manchester City był rywalem z trzeciego koszyka, którego nikt nie chciał wylosować i my na niego trafiliśmy." – ocenił bramkarz Submarino.

Diego López wierzy jednak, że pomimo trudnych rywali, Villarreal jest w stanie odegrać ważną rolę w tych rozgrywkach: – "Wszyscy zawodnicy w drużynie zdają sobie sprawę, że mamy bardzo trudnych rywali, ale nikt nie jest z tego powodu przygnębiony. W ubiegłym roku pokazaliśmy w meczach z takimi rywalami jak SC Napoli, że możemy ich pokonać i będziemy walczyć o wyjście z grupy. Nasz los jest w naszych rękach i ewentualny awans będzie przysłowiową wisienką na torcie. Wszyscy wiedzieliśmy, że dostanie się do tych elitarnych rozgrywek nie jest łatwe, ale nie myśleliśmy, że trafimy na trzech aż tak mocnych rywali. Mamy jednak spore nadzieje, ponieważ wiemy, że mamy silny zespół. Pozostałe drużyny również mają wielkiego pecha, bo wylosowały Villarreal."

29-letni zawodnik nie może się już doczekać tych ekscytujących pojedynków: – "To będą wielkie mecze, przed wspaniała widownią i przeciwko znakomitym piłkarzom. Przed nami sześć spotkań i będziemy walczyć aż do śmierci, by przebić się dalej. Nie będziemy zwracać uwagi jaki wielkie nazwiska zagrają przeciwko nam."

Na koniec wywiadu bramkarz wystosował apel do kibiców Submarino o wsparcie: – "To bardzo ważne by stadion na spotkania Ligii Mistrzów zapełnił się do końca. Było już wiele wielkich klubów, które grały na El Madrigal i go nie zdobyły wiec myślę, że teraz może być tak samo."

adifferentleague.co.uk

1 Comment to "Diego López: Jesteśmy w najtrudniejszej grupie Ligi Mistrzów w historii"

  1. metzger's Gravatar metzger
    27-08-2011 - 16:59 | Permalink

    Rzeczywiście może tak być. Ze strasznie mocnych grup przypomina mi się taka z 02/03: Bayern, Deportivo, Milan i Lens. Nie tak silna na papierze, ale w praktyce niesamowicie zacięta była w 05/06: Milan, Fenerbahce, PSV, Schalke. No i dwa sezony temu Barcelona, Inter, Rubin, Dynamo Kijów, choć tam dwaj faworyci sami sobie skomplikowali sprawę.

Zostaw odpowiedź