Roig: Albo to zmienimy albo zabijemy hiszpański futbol

Prezydent Villarrealu, Fernando Roig, po wysokich wygranych Barcelony nad klubem któremu przewodzi oraz Realu Madryt nad Saragossą, mocno skrytykował aktualną sytuację w hiszpańskiej lidze. Przestrzegał również, że jeżeli tak wyraźna dominacja tych dwóch drużyn się nie zmieni, to lidze grozi kataklizm.

"To jest liga jakiej chcecie. Ja sprzedaję zawodników by równoważyć budżet, a inni zaciągają na to kredyty. Jeżeli chcecie mieć ligę, którą rozstrzygają dwa spotkania pomiędzy tymi drużynami to proszę bardzo. Pamiętajcie tylko, że nie jest do dobre dla futbolu. To zabije hiszpańską piłkę, jeśli nie zmienimy zasad w przeciągu trzech czy czterech lat. " – stwierdził

"Mieliśmy oferty za Rossiego i Nilmara, ale ich odejście osłabiłoby zespół. Ekonomiczne aspekty mogą jednak do tego w przyszłości doprowadzić." – dodał.

Pomimo krytyki sytuacji w La Liga, Roig stwierdził, że zwycięstwo Barcelony było jak najbardziej zasłużone, a Villarreal rozegrał bardzo słabe spotkanie, jedne z najgorszych w historii.

Na koniec prezydent Submarino został zapytany o transfer pomocnika Mallorci, Jonathana de Guzmana: – "Mógłby być zawodnikiem Villarrealu w ciągu kilku najbliższych godzin, ale my ze swojej strony nic już nie możemy zrobić."

goal.com

Zostaw odpowiedź