Trenerski dwugłos po meczu

Juan Carlos Garrido na pomeczowej konferencji prasowej stwierdził, że przyczyną straconych bramek były indywidualne błędy i poza feralnymi dwoma minutami jego drużyna była lepsza od rywala.

Juan Carlos Garrido
"Ich obie bramki padły po błędach, a w tak wymagającym meczu jest to decydujący czynnik. Możemy być dumni z reszty meczu, bo przez cały czas walczyliśmy. Fakt, że straciliśmy dwie bramki w trzy minuty nie może służyć ocenie naszego występu. Przed ich pierwszą bramką to my atakowaliśmy i szukaliśmy zwycięstwa na wyjeździe."

"Po ich dwóch bramkach moja drużyna musiała włożyć dodatkowy wysiłek i szukać goli, ale brakowało nam determinacji w ataku. Dzisiaj otrząsnęliśmy się ze strachu, który mieliśmy w pierwszej kolejce i zagraliśmy dobry mecz. To wielki krok naprzód usunąć ten strach i uwierzyć we własny potencjał. Nasz cel nie jest jeszcze poza zasięgiem i możemy pokonać wszystkich naszych rywali."

Walter Mazzarri
"Przez pierwsze 60-70 minut graliśmy bardzo dobrze i daliśmy z siebie wszystko. Moi piłkarze byli bardzo zmęczeni w 20 ostatnich minutach ponieważ przez długi czas graliśmy w bardzo szybkim tempie. Zastąpiłbym pięciu czy sześciu graczy, bo wielu z nich była całkowicie wyczerpana, ale nie mogłem, więc walczyliśmy do końca. Stracenie bramki w ostatnich minutach mogłoby bardzo utrudnić nam życie."

"Jestem zadowolony, bo gracze zrozumieli, że musimy zachować to samo podejście w każdym meczu, niezależnie od rywali. I jestem bardzo dumny, bo wszyscy zrozumieli, że dobro drużyny jest ważniejsze niż pojedynczy gracze. Wystarczy popatrzeć jak ciężko pracuje trzech napastników. Wykorzystujemy tyle energii, bo nie mamy wiele doświadczenia w takich zawodach i jeżeli chcemy coś osiągnąć, to zawsze musimy dać z siebie wszystko od pierwszej minuty."

uefa.com

Zostaw odpowiedź