José Molina następcą Garrido

josemolina

Nie Puel, nie Manzano, nie Ramos. Fernando Roig po raz kolejny uznał, że receptą na złą sytuację w pierwszym zespole będzie sięgnięcie po trenera z rezerw. Tym samym następcą Garrido zostanie dotychczasowy szkoleniowiec zespołu B – José Francisco Molina.

Molina jest trenerem szerokiego sztabu trenerskiego naszego klubu już trzeci sezon. 42-letni obecnie były bramkarz objął drużynę Villarrealu C w sezonie 2009/2010 i wywalczył z nią awans do trzeciej ligi (Segunda B). W ubiegłym sezonie w trybie alarmowym objął stery w zespole B, by w ciągu ostatnich czterech kolejek podołać zadaniu utrzymania go w drugiej lidze.

Zanim rozpoczął karierę trenerską, Molina stał między słupkami w takich klubach jak Valencia, Villarreal (wypożyczenie z Valencii w trakcie sezonu 1993/94), Albacete, Atlético Madryt, Deportivo la Coruña i Levante. Był też członkiem kadry narodowej na mistrzowskich imprezach w latach 1996-2000, choć jego jedyny występ na tym poziomie to nieudane spotkanie z Norwegią na Euro 2000. W 2002 roku zmuszony był zawiesić karierę w związku z wykrytym rakiem jąder. Ostatecznie jednak pokonał chorobę i wrócił na boisko, kończąc z profesjonalną grą w piłkę dopiero w roku 2007.

W związku z tą nominacją, posadę trenera Villarrealu B obejmuje natychmiastowo dotychczasowy trener zespołu C – pochodzący z Valladolid Julio Velázquez.

Źródło: villarrealcf.es

1 Comment to "José Molina następcą Garrido"

Zostaw odpowiedź