López: Walka o Europę nie jest wykluczona

Bramkarz Villarrealu Diego López udzielił obszernej wypowiedzi dla hiszpańskich mediów: „Dziś walka o Europę nie jest wykluczona, wolę skupić się jednak na pracy dzień po dniu i zacząć zdobywać regularnie punkty”, rozpoczął.

– Zrobiliśmy błąd, że przez ostatnie miesiące myśleliśmy o europejskich pucharach. Mecz z Atlético uświadomił nam, że nie możemy dążyć do dalekosiężnych planów. Pracujmy dzień po dniu, zobaczymy co z tego wyjdzie.

– Zespół poprawił wyniki, ponieważ jesteśmy zjednoczeni, pokazujemy większą intensywność i wykazujemy głód punktów, bramek. Drużyna staje się konkurencyjna, a to wreszcie przynosi punkty – kontynuował.

– Bardzo ważne będzie wygrać na Pizjuán. Musimy zagrać świetnie w obronie i lepiej w ataku – skomentował zagajenie o mecz w Sewilli bramkarz.

– Inaczej zapatrujemy się na pewne rzeczy. To przynosi nam punkty, a jak zrobimy to samo w Sewilli wygrana będzie możliwa. Zawsze mecze tam są dla nas trudne, ale wychodzimy po trzy punkty.

Bramkarz postanowił też, że umniejszy sukces jakim było bez wątpienia zremisowanie w meczu z Barceloną.

– Mamy remis z Barceloną, ale jesteśmy w strefie spadkowej. Musimy utrzymać zdobywanie punktów, bez przegapiania takich szans. Można łatwo coś stracić. Mimo to wynik dał nam zaufanie, że możemy opuścić strefę spadkową. Zagraliśmy dobrze, ale nie był to wybitny mecz.

López odniósł się także do swoich kolegów z linii ataku. „Nilmar jest jednym z nas, a to czy będzie u nas grał, czy odejdzie to decyzja jego, trenera i klubu” – powiedział o Brazylijczyku. López przyznał także, że transfer Martinuccio został dobrze przyjęty, a gracz szybko dostosuje się do grupy.

– Jestem tutaj i wiem czego ode mnie wymagają. Zadowolony jestem ze swojej pracy, staram się zawsze i maksymalnie. Nie narzekam, siedzę cicho. Nie bez powodu jestem tu pięć sezonów – powiedział o swojej sytuacji odnosząc ją niejako do Nilmara bramkarz Villarrealu.

marca.com

Zostaw odpowiedź