Senna i Camuñas nastawieni na walkę

Przed spotkaniem z Athletikiem piłkarze Villarrealu mówią o pełnej koncentracji, kontynuowaniu ciężkiej pracy i o tym, że nie można się załamywać porażką z Majorki.

Camuñas powiedział na konferencji: „To była gra bardzo niebezpieczne, graliśmy bez polotu, choć mieliśmy kontrolę nad piłką. Zagraliśmy źle, zaś Mallorca od początku grała skoncentrowana. Chcieliśmy, ale nie wyszło i musimy kontynuować naszą pracę – zapomnijmy o tym meczu”.

Trzy bramki Villarreal stracił po strzałach głową, Javier przyznaje, że należy to poprawić: „Stałe fragmenty to jeden z naszych mankamentów, ale trener kładzie na to duży nacisk. Linia obrony gra solidnie. Nie jesteśmy Athletikiem, ale powstrzymamy ich. Wynik z pewnością byłby inny, gdyby nie te błędy w powietrzu. Nie możemy jednak oszaleć na tym punkcie – kontynuujemy swoją pracę. Skupimy się na naszych silnych punktach i je wykorzystamy”.

Camuñasowi wtóruje kapitan Villarrealu, Marcos Senna: „Sytuacja jest ciężka, wiemy gdzie jesteśmy, ale pracujemy nadal. Nie możemy sobie pozwolić na błędy. Walka na śmierć i wracamy do domu w dobrych nastrojach – to recepta. Liga się jeszcze nie skończyła, nie gramy teraz o Europę, gramy z dnia na dzień. Wiemy co robić – nie zawsze się jednak udaje”.

O spotkaniu na San Moix Senna powiedział: „Ciężki cios dla nas. Musimy przeanalizować co zrobiliśmy źle, poprawić się i wracamy do gry. Prezentowaliśmy się dobrze i mieliśmy szansę na strzelenie bramki, nie udało nam się, a oni swoją szansę wykorzystali. Czuję, że gramy coraz lepiej. Musimy zachować ciągłość pracy”.

Senna o swojej sytuacji ma dobrą opinię: „Fajnie, że nie mam problemów z kontuzjami. Wierzę, że pomogę drużynie, trenerowi i wywalczymy jak najwięcej na koniec sezonu. Wiem kiedy czuję się dobrze i dużo rozmawiam o tym z trenerem. Chciałbym zakończyć karierę właśnie tutaj, wszystko zawdzięczam temu klubowi”.

villarrealcf.es

Zostaw odpowiedź