Wspaniały mecz, sprawiedliwy remis

W meczu 25. kolejki Primera División Villarreal zremisował z Athletikiem Bilbao 2:2. Żółta Łódź Podwodna pierwszy raz od ośmiu lat nie wygrała na swoim obiekcie z gośćmi z Baskonii, lecz w obecnej sytuacji każdy punkt może liczyć się dla nas podwójnie.

Od pierwszego gwizdka arbitra spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie. Bramkarze raz po raz zatrudniani są po świetnych strzałach zarówno zza pola karnego jak i po dośrodkowaniach w szesnastkę. Swego dopiął Villarreal, który w 10. minucie wyszedł na prowadzenie za sprawą świetnie wykonanego rzutu wolnego przez kapitana Marcosa Sennę. Popularne Lwy rzuciły się do odrabiania strat, a Żółta Łódź Podwodna co chwila wyprowadzała groźną kontrę, bądź szybkim pressingiem zdobywała teren i dominowała przeciwnika w konstruowaniu akcji. Należy odnotować, że już w 38. minucie boisko opuścił Marco Ruben, a w jego miejsce pojawił się Nilmar. Zdaje się, że Argentyńczykowi doskwierał ból pachwiny.

Osiem minut po wznowieniu gry Llorente, który pojawił się na boisku od początku drugiej połowy, był o parę centymetrów od zmieszczenia piłki przy lewym słupku bramki Diego Lópeza. Kwadrans po wznowieniu gry genialnej okazji nie wykorzystał Martinuccio.  Athletic za sprawą Llorente doprowadził do wyrównania w 62. minucie gry. Hiszpański napastnik wykorzystał centrę z bocznego sektora boiska i głową skierował piłkę do siatki. Niespełna cztery minuty później Susaeta popędził za piłką i uderzył na tyle mocno, że Diego López nie zdołał skutecznie interweniować. Villarreal nie dał się nacieszyć gościom tym prowadzeniem i dwie minuty później Nilmar wyrównał. Strzał Martinuccio przed siebie odbił Iraizoz, a Nilmar dopełnił formalności.

Bardzo dobre wrażenie zrobili Martinuccio i Zapata. Nie można nie wspomnieć o wkładzie w mecz, jaki wniósł Marcos Senna. Podział punktów z pewnością zasłużony.

Villarreal CF vs. Athletic Bilbao – 2:2 (1:0)
1:0 Marcos Senna (10').
1:1 Llorente (62').
1:2 Susaeta (66').
2:2 Nilmar (68').