Porażka na własne życzenie

Villarreal przegrał 1:2 z Realem Saragossa w wyjazdowym spotkaniu 26. kolejki La Liga BBVA. Submarino bardzo długo prowadzili 1:0 po trafieniu Martinuccio w 15. min.Niestety gospodarze w końcówce wyrównali, a w już doliczonym czasie gry strzelili zwycięską bramkę.

Zawodnicy Jose Moliony objęli prowadzenie w 15. minucie. Camuñas wbiegł w pole karne, wykorzystując nieudaną pułapkę ofsajdową gospodarzy i zagrał do nieobstawionego Martinuccio. Argentyńczykowi pozostało już tylko skierować piłke do pustej bramki dobrych okazji nie wykorzystał Nilmar i Camuñas.

Gospodarze grali tak, jakby byli już pogodzeni z porażką i degradacją, a kibice najpierw skupili się na domaganiu odejścia prezydenta klubu, a na kilkanaście minut przed końcem zaczęli opuszczać stadion. Wydawało się, że Villarreal spokojnie dowiezie zwycięstwo do końca i niestety minimalizm gości został ukarany. W 84. min Luis García strzałem z kilkunastu metrów doprowadził do remisu.

Wyrównująca bramka co prawda spowodowała, że to gospodarze odważniej ruszyli do przodu, nie mając nic do stracenia, ale to Villarreal miał kilka fantastycznych sytuacji do strzelenia zwycięskiej bramki. Najpierw przed szansą stanął Marchena, a następnie Borja Valero, który będąc sam na sam z Roberto próbował założyć mu przysłowiową siatkę. Niewykorzystane sytuacje zemściły się i w 93. min, po desperackim dośrodkowaniu w pole karne Arandy piłka trafiła pod nogi Abrahama Minero i den zapewnił gospodarzom komplet punktów, który zapewne i tak nie uratuje ich przed degradacją.

Real Saragossa vs. Villarreal CF – 2:1 (0:1)
0-1. Min. 15: Martinuccio
1-1. Min. 84: Luis García
2-1. Min. 93: Abraham