Villarreal 1:1 Racing

Remisem 1:1 zakończył się ostatni mecz Villareal z Racingiem Santander. W pierwszej połowie około 20 minuty Villareal zaczął zdobywać przewagę na boisku, przeciwnicy otrzymali jednak kilka rzutów wolnych i rożnych. W 32 minucie gry zespół „Żółtych łodzi podwodnych” stworzył chyba najlepszą szansę na zdobycie bramki w pierwszej połowie meczu. Na przerwę zawodnicy wychodzili jednak z bezbramkowym wynikiem, choć nasz zespół więcej razy był przy piłce niż piłkarze Racingu.

Na początku drugiej połowy bramkę dla Villareal zdobył skrzydlaty Paragwajczyk, bezbłędny Hernan Perez. Wydawało się, że ta strata osłabi ducha walki piłkarzy z Santander. Jak wiadomo Racing znajduje się obecnie na ostatnim miejscu w tabeli Primera Division i musi się sporo natrudzić jeżeli chce przetrwać w najwyższej lidze rozgrywek w Hiszpanii. Piłkarze z Santander zaczęli  przypuszczać coraz więcej ataków, desperacko szukając okazji do odzyskania straty. Racing odsłaniał jednak obronę –dało to naszym wiele okazji do przypieczętowania losu przeciwnika dwupunktowym wynikiem. Nie udało się. Los pokrzyżował wielkie nadzieje trenera Juana Carlosa Garrido.  W czwartej minucie doliczonego czasu klub z miasta Santander zdobył wyrównującą bramkę. Dokonał tego  Argentyński pomocnik Racingu, Lautaro Acosta  strzelając gola głową zaskoczonemu bramkarzowi. Losy meczu odwróciły się w ostatniej chwili.