Cani do Zaragozy, Nilmar do Schalke, a Valero do Malagi?

Po odejściu Diego Lopeza nie możemy zbyt długo płakać zwłaszcza, że Hiszpan nie błyszczał formą w ostatnich występach. Kolejny powód do szybkiego otarcia łez przysparza Diego Mariño, który ponownie został powołany do młodzieżowej reprezentacji La Roja – czyżbyśmy znaleźli następce dla Don Lopeza?

Tymczasem mundodeportivo.es informuje, że Schalke 04 pragnie zastąpić Raula Nilmarem. Ten sam portal podaje do wiadomości publicznej zainteresowanie Malagi Borją Valero, który miałby wespół z Cazorlą stanowić o potencjale ofensywnym drużyny w walce o Ligę Mistrzów.

Po spadku Villarrealu do drugiej ligi raczej naturalnym zdaje się być fakt, że więcej pisze się o rozstaniach z graczami niż transferach do klubu, ale żeby Zaragoza? Podobno Agapito Iglesias, prezes wspomnianej drużyny będący w konflikcie z kibicami zapragnął zakopać topór wojenny i zagiął parol na Caniego. Mówi się, że Hiszpan kosztowałby około dwóch milionów euro.

Wciąż nie wiadomo jak zakończy się saga z De Guzmanem w roli głównej, a dziennikarze sport.es są zdania, że Fernando Roig spróbuje odzyskać zainwestowane w piłkarza pieniądze.

I chyba najważniejsza informacja – marca.com, a wtóruje jej as.com podaje, że Gorosito zmierza już do Hiszpanii by podpisać kontrakt z Villarrealem. Fernando Roig zdaje się znalazł osobę, której chce powierzyć walkę o Primera División.

Zdania pod informacją na hiszpańskich portalach są podzielone. Jedni uważają, że Gorosito będzie kontynuował styl Lotiny, zaś przeciwnicy tej tezy zdecydowanym chóralnym głosem życzą Argentyńczykowi powodzenia uważając go za osobę godną zaufania.

Niemniej wciąż mamy powody do dumy. W dorosłej reprezentacji Hiszpanii wystąpił Bruno Soriano w starciu z Serbią wygranym przez La Roję 2:0. Jedną z bramek zdobył były piłkarz Villarrealu, Cazorla.

Hiszpański as.com podaje, że Roig zamierza w cztery oczy spotkać się z Gorosito i porozmawiać o jego wizji drużyny i ewentualnych personaliach. Nauczony błędami przeszłości (trzech trenerów w ostatnich dziewięciu miesiącach) nie będzie spieszył się z zakontraktowaniem nowego menedżera. W Hiszpanii mówi się także o tym, że Villarreal chce na sprzedaży Nilmara i Borjy Valero zarobić łącznie około 20 milionów euro, co dzień po wiadomości o podpisaniu kontraktu studzi atmosferę wokół szkoleniowca.

Zostaw odpowiedź