Sabadell – Villarreal 0:0

Sabadell

Nie do końca udał się pierwszy wyjazd w nowym sezonie – pomimo przewagi, Villarreal jedynie zremisował bezbramkowo z Sabadell.

Kiepski stan murawy utrudniał konstruowanie akcji ofensywnych i szczególnie w pierwszej połowie nie widzieliśmy ich zbyt wiele. W swojej najlepszej sytuacji Cavenaghi nie zdołał pokonać bramkarza gospodarzy Nauzeta. Oprócz tego oba zespoły wykonały po jednym niebezpiecznym dla rywala rzucie wolnym.

W drugiej połowie przewaga Villarrealu zdecydowanie wzrosła, jednak okazji na strzelenie gola wciąż nie było zbyt wiele. Wystarczyłyby i te stworzone, lecz fantastyczną robotę w bramce Sabadell wykonywał Nauzet, kilkukrotnie w znakomity sposób broniąc strzały naszych zawodników. Villarreal nie był w stanie przycisnąć rywala w końcówce i przeważyć szali na swoją korzyść. Wejście z ławki Triguerosa i Uche ożywiło naszą grę, ale efekt ten był dość krótkotrwały.

Skład Villarrealu: Juan Carlos; Javi Venta, Mellberg, Musacchio, Joan Oriol; Bruno, Marcos Senna; Hernán Pérez (Uche, 68’), Cani (Moi Gómez, 84’), Jaume Costa (Trigueros, 57’);  Cavenaghi.

Na innych boiskach odbyło się kilka ciekawych meczów: w mini-klasyku rezerwy Realu wygrały 3:2 z Barceloną, a Girona rozbiła na wyjeździe Guadalajarę 5:1. Komplet sześciu punktów w dwóch kolejkach zdobyły jedynie Elche oraz Almería. Żółta Łódź Podwodna zdobyła póki co 4 oczka. Sporting Gijón i Racing Santander wciąż mają natomiast na koncie zero punktów.