Walter Pandiani kolejną „strzelbą” Villarrealu

WalterPandiani

Oczekiwanie na powrót Giuseppe Rossiego będzie od teraz odrobinę lżejsze – nasz atak wzmocniony został solidnym zastrzykiem skuteczności i doświadczenia. Nowy nabytek – choć nie jest to najlepsze słowo, jako że jest to kolejny zawodnik sprowadzony do klubu za darmo – zwie się Walter Pandiani i jest znany chyba wszystkim kibicom hiszpańskiej piłki.

36-letni Urugwajczyk strzela gole na boiskach Hiszpanii już od 12 lat, z półtoraroczną przerwą na występy w angielskim Birmingham. W międzyczasie był zawodnikiem Deportivo La Coruña, Mallorki, Osasuny i dwukrotnie Espanyolu. W koszulkach tych zespołów rozegrał 279 ligowych meczów i strzelił 82 gole. Teraz po raz pierwszy spróbuje swoich sił w drugiej lidze hiszpańskiej. Popularny "El Rifle" wzmocni naszą linię ataku, którą do tej pory tworzyli tak na prawdę dwaj zawodnicy – Cavenaghi oraz Uche.

Pandiani został entuzjastycznie przyjęty przez kibiców Villarrealu. Na jego prezentacji zjawiło się około 200 osób, które oprócz pamiątkowego zdjęcia miały okazję wziąć udział w losowaniu dwóch koszulek nowego snajpera Villarrealu.

Co ciekawe, piłkarz, który w wieku 24 lat przybył do Europy z urugwajskiego Peñarolu, dołączył do Villarrealu razem ze swoim synem. 18-letni Nico Pandiani będzie na razie sprawdzany w drużynie młodzieżowej.

Zostaw odpowiedź