„Wirus FIFA” a Ponferradina

Perez_Paraguay

Nikt nie dba o koordynację terminarzy dla drużyn z drugiej ligi oraz meczów reprezentacji narodowych, dlatego też w najbliższym tygodniu nasz zespół będzie zmuszony grać w składzie uszczuplonym o zawodników powołanych przez selekcjonerów. Co ciekawe, osłabienia te dotyczyć będą dwóch spotkań przeciw temu samemu zespołowi.

Powołanych zostało trzech naszych graczy, choć zainteresowani będziemy przede wszystkim nieobecnością jednego z nich: Hernana Péreza {Paragwaj). Oprócz niego na zgrupowania reprezentacji pojadą też Ikechukwu Uche (Nigeria) i nasz rezerwowy bramkarz Diego Mariño (Hiszpania U-21). Niestety, o ile dwaj ostatni opuszczą jedynie mecz przewidziany na najbliższy weekend, to właśnie Pérez na pewno nie zagra aż w dwóch spotkaniach. Obu rozgrywanych zresztą przeciw tej samej drużynie, którą jest Ponferradina. Sytuacja ta wynika z faktu, że po sobotnim wyjazdowym meczu ligowym (czeka nas dość daleka podróż – aż pod granicę z Galicją), w środę przyjmiemy ten sam zespół na El Madrigal w ramach Copa del Rey. Na spotkanie pucharowe powinni już wrócić do Castellón Uche oraz Mariño.

Cała trójka ma szansę rozegrać w reprezentacjach swoich krajów mecze w ramach eliminacji do imprez mistrzowskich:  Mundialu 2014 w Brazylii (Pérez), Pucharu Narodów Afryki 2013 w RPA (Uche) i Mistrzostw Europy U-21 2013 w Izraelu (Mariño). Paragwaj zmierzy z Argentyną i Wenezuelą, Nigeria z Liberią, a hiszpańska młodzieżówka ze swoimi odpowiednikami ze Szwajcarii i Chorwacji.

Zostaw odpowiedź