Kolejna pucharowa kompromitacja

Ponferradina_loss

Staje się już ponurą tradycją, że Villarreal odpada z Pucharu Króla w sposób delikatnie mówiąc rozczarowujący. Po porażce na własnym stadionie z Ponferradiną 0:2, zespół po raz czwarty w ciągu ostatnich pięciu sezonów został wyeliminowany przez klub nie grający w Primera División.

Scenariusz meczu był bardzo zbliżony do tego, z czym zwykle mieliśmy do czynienia w ostatnich latach: gospodarze kontrolowali przebieg gry, stworzyli sobie kilka niezłych okazji i… nic z tego nie wynikało. Z kolei goście ofiarnie się bronili i cierpliwie czekali na swoją szansę. Otrzymali ją wreszcie po 56 minutach, gdy wyszli na prowadzenie. Zmiany oraz nasze desperackie ataki na nic się nie zdały, piłkarze zmarnowali kilka dobrych okazji, a dwa strzały zatrzymały się na słupku. W końcówce meczu przeciwnicy wyszli ze skuteczną kontrą i przypieczętowali swoje zwycięstwo, tym samym rewanżując się za porażkę sprzed zaledwie czterech dni. Liga jest niby w tym sezonie naszym priorytetem, spory niesmak jednak pozostaje.

Ponferradina dołączyła więc do do Elche, Celty Vigo oraz Mirandes – drużyn, które grając w drugiej lub trzeciej lidze wyeliminowały z Copa del Rey aspirujący do czołówki La Liga i udziału w Lidze Mistrzów klub z Castellón.

Bramki: Wellington Silva 56, 89

Skład Villarrealu: Mariño; Javi Venta (73. Salva Chamorro), Truyols, Musacchio, Joan Oriol, Moi Gómez (60. Cani), Bruno, Toribio (56. Trigueros), Jaume Costa; Cavenaghi, Pandiani.

Zostaw odpowiedź