Pojedynek spadkowiczów o bezcenne trzy punkty

– Ważne, żeby wiedzieć jak się zachować w danej chwili. Gramy o trzy punkty i podtrzymanie naszej passy – powiedział Julio Velazquez, trener Villarrealu.

 

W najbliższą niedzielę, w południe, Villarreal podejmie na El Molinón miejscowy Sporting de Gijón. Parę miesięcy temu obie drużyny grały ze sobą na poziomie pierwszej ligi. Los sprawił, że teraz swe siły zmierzą w niższej klasie rozgrywkowej. O ile jednak sytuacja Villarrealu jest jasna – klub gra nieprzekonująco, ale skutecznie przynajmniej dotychczas – o tyle Sporting ma ogromne problemy ze zdobywaniem punktów. Wystarczy przywołać statystyki.

 

Po siedmiu ligowych kolejkach niedzielni gospodarze uzbierali pięć punktów dwukrotnie remisując i raz zwyciężając na własnym obiekcie Alcorcon. I choć klub z Asturii zajmuje w ligowej stawce dopiero 20 pozycję nie wolno go zlekceważyć.

 

Sytuacja w Gijón zdaje się być jednak lepsza. Do gry wracają Sergio Fernandez, Lora oraz De Las Cuevas, którzy mieli problemy zdrowotne. Ze składu wypadnie prawdopodobnie Nacho, choć nie jest to przesądzone.

 

Przed meczem trener Sportingu dopingował swoich graczy mówiąc o niecierpliwym czekaniu na spotkanie. – To był trudny tydzień. Wciąż nie wiemy co z Nacho. Sergio powinien wrócić do składu. Sytuacja jest nie do pozazdroszczenia, ale będę bronił tak mojej drużyny jak i swojej ciężkiej pracy. Nie możemy się doczekać niedzielnego meczu.

 

– Nie patrzy na Villarreal jako na najcięższego i najtrudniejszego rywala. Wszystko pokaże mecz – powiedział trener gospodarzy.

 

Tymczasem w Villarrealu atmosfera jest dużo lepsza. Klub od początku sezonu walczy o trzymanie się w czubie stawki. Po siedmiu meczach drużyna uzbierała 17 punktów i zajmuje drugą pozycję. Huczne zapowiedzi o rychłym powrocie do Primery wcale nie muszą okazać się rzuconymi na wiatr.

 

W ostatnich meczach Villarreal sumiennie zbiera punkty, choć gra drużyny pozostawia wiele do życzenia. Niemniej trener Żółtej Łodzi Podwodnej zapowiada walkę o trzy punkty.

 

– Ważne, żeby wiedzieć jak się zachować w danej chwili. Gramy o trzy punkty i podtrzymanie naszej passy. Życzę im, żeby walczyli o play-offy na koniec sezonu, jednak bez sentymentów.

 

– Sporting nie będzie miał nic do stracenia. Musimy być skoncentrowani – kontynuował. Trener odniósł się także do czterech meczów absencji za uderzenie głową rywala w poprzednim pojedynku dostał Joan Oriol. – Moim zdaniem kara jest zbyt długa, ale wszyscy wiemy, że na karę Oriol zasłużył.

 

Niestety dla fanów Villarrealu złą informacją może być fakt, że na wyjazdach klub tracił jedyne punkty w tym sezonie. Miało to miejsce dwukrotnie. Tylko raz Żółta Łódź Podwodna przywiozła trzy punkty z obcego terenu. Jak będzie tym razem? Odpowiedź już w niedzielę!   

1 Comment to "Pojedynek spadkowiczów o bezcenne trzy punkty"

  1. metzger's Gravatar metzger
    05-10-2012 - 22:36 | Permalink

    U nich w Primera zupełnie wyjątkowo jak na siebie wygraliśmy, to i teraz chyba damy radę?

    Liczę na wielki hołd dla Preciado przed meczem.

Zostaw odpowiedź