Ostateczny koniec wielkiego Villarrealu

Rossi

Oczywiście koniec zwiastować można było już po katastrofalnych meczach w Lidze Mistrzów, w derbach z Valencią, po odejściu Cazorli, Nilmara i Valero, o spadku z ligi już nie mówiąc. Jednak to dziś potwierdzona została sprzedaż ostatniego symbolu sukcesów Villarrealu w ostatnich latach. Giuseppe Rossi, choć jeszcze nie powrócił do zdrowia po dwóch ciężkich kontuzjach, już w tym miesiącu zostanie zawodnikiem Fiorentiny.

Wartość piłkarza, która kiedyś określana była na około 30 milionów euro, musiała naturalnie znacząco spaść wraz z traceniem przez niego kolejnych miesięcy gry. Latem mówiło się wręcz o odejściu Rossiego do któregoś z włoskich bądź angielskich klubów za sumę siedmiocyfrową. Ostatecznie Fiorentina zdecydowała się na zaryzykowanie dość sporej kwoty – za piłkarza, którego stan fizyczny jest daleki od doskonałości, zapłaci Villarrealowi co najmniej 10 milionów euro, dokładając kolejnych 6 w razie spełnienia warunków, które sprowadzają się przede wszystkim do powrotu Rossiego do pełnej sprawności i regularnej gry. W kiepskiej sytuacji, w jakiej obecnie znajduje się nasz klub, kwestią równie istotną co suma odstępnego jest i odciążenie z pensji Włocha, która wynosiła 2,5 miliona euro rocznie.

W swoim nowym zespole, Giuseppe spotka się ze starym kompanami z El Madrigal: Gonzalo Rodrígezem i Borją Valero.

Rossi rozegrał ostatni mecz w żółtej koszulce 26 października 2011 na Santiago Bernabeu. Przegraliśmy wówczas z Realem 0:3. Ostatnią bramkę strzelił 1 października z rzutu karnego w meczu z Zaragozą (2:2). Zagrał dla naszego klubu 192 spotkania w pięciu sezonach (nie uwzględniając w ogóle obecnego), strzelił w tym czasie 82 bramki.

Dla przypomnienia najpiękniejszych chwil: http://www.youtube.com/watch?v=BZ4Nb6Mt0J0 (radzę sprawdzić zwłaszcza akcję przy 2:50).

Mniej więcej to samo w innej wersji (gorsza jakość, więcej bramek): http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=r8wp2iVV808#!

1 Comment to "Ostateczny koniec wielkiego Villarrealu"

  1. GiuseppeRossi's Gravatar GiuseppeRossi
    12-01-2013 - 19:05 | Permalink

    Villarreal zawsze będzie wielki dla mnie!

Zostaw odpowiedź