Buty sportowe – jak idealnie dopasować buty do biegania i piłki nożnej?

Niezależnie od tego, czy jesteś początkowym biegaczem, czy też adeptem tego sportu – musisz mieć dobre buty do biegania. Tak samo jest z butami do piłki nożnej oraz wszelkimi innymi butami sportowymi: muszą być idealnie dopasowane! Jak to zrobić? Oto kilka rad, które Ci to ułatwią.

Zanim przystąpisz do szukania idealnych butów sportowych, musisz zdać sobie sprawę z bardzo ważnej rzeczy – Buty do biegania czy tez halówki to najważniejszy element stroju sportowego, to one decydują o naszym komforcie, chronią przed kontuzjami i wpływają na wyniki. – mówi opiekun klienta z allsports.pl

8049103309_3d345dc2a5_z-1

Jak wybrać idealne buty sportowe?

Kupując buty sportowe pod uwagę musimy przede wszystkim wziąć nasze indywidualne potrzeby oraz specyfikę sportu, jaki uprawiamy – Wiadomo, że inne buty kupimy do biegania po utwardzonym terenie, a jeszcze inne na podłoże mniej utwardzone. Tak samo jest z butami do piłki nożnej – inne buty kupimy do grania na naturalnej murawie, a jeszcze inne do grania na hali sportowej – mówi specjalista z futbolsport.pl – profesjonalnego sklepu z odzieżą piłkarską.

Pod uwagę należy wziąć również takie banalne czynniki jak rozmiar, materiał z jakiego wykonane są buty i typ stopy. – Ostatni czynnik jest niezwykle ważny, tak naprawdę mało osób wie o tym, że są różne typy stóp. Jest stopa neutralna, pronująca i supinująca. Każdy z nas ma inna budowę stóp, inaczej stawiamy kroki i dlatego tak ważne jest, by buty sportowe to uwzględniały – szczególnie, że podczas uprawiania sportu występują duże obciążenia

Rozmiar butów sportowych – jak wybrać najlepszy?

By nie kupić ani za małych, ani za dużych butów, musimy przestrzegać kilku zasad:

  • Pamiętać, że będziemy biegać w skarpetkach, czasami grubych – więc warto kupić buty nieco większe.
  • Nie warto kupować butów większych (często robią tak rodzice, którzy kupują buty sportowe dzieciom, w nadziei, że stopa szybko urośnie). Ślizgająca się w bucie stopa to prosta droga do kontuzji.
  • Kupujmy buty, które są dopasowane – nie możemy przecież czekać na to, że się rozciągnie i trenować do tego czasu w za ciasnych butach.
  • Kupując buty piłkarskie musimy pamiętać o zostawieniu luzu na getry oraz ochraniacz.

Buty sportowe są to najważniejszy element stroju sportowego. Ich zakup warto zatem dokładnie przemyśleć i dopasować je idealnie do swoich potrzeb. W grę wchodzi przecież nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo.

Artykuł sponsorowany

Zostaw odpowiedź