Ciudad Deportiva

 

Villarreal CF posiada świetną bazę treningową z pięcioma sztucznymi murawami, a także trzema naturalnymi. Na terenie obiektów szkoleniowych znajduje się główny budynek klubu, który jest jego siedzibą. Jedynie kilka klubów może poszczycić się lepszym ośrodkiem piłkarskim na Starym Kontynencie.

Na dowód świetnej pracy na obiektach Villarreal CF możemy podać, że wielu zawodników, którzy wychowali się, bądź wciąż pracują w ośrodku, znajduje się na najwyższym poziomie piłkarskim.

Nasz ośrodek sportowy jest jednym z najlepszych w Europie. Na obszarze 70 tysięcy metrów kwadratowych jest dziewięć boisk do piłki nożnej, które są stałym miejscem treningów nie tylko pierwszego zespołu, ale również wszystkich grup młodzieżowych.

Obiekty piłkarskie to nie tylko boiska. W skład przedsięwzięcia wchodzi również internat dla piłkarzy pochodzących z całego świata. Ośrodek położony jest przy drodze do Miralcamp, w pobliżu Vila-real. Wielu fanów może przyjść i podziwiać umiejętności młodych adeptów sztuki piłkarskiej, bądź brać udział w organizowanych rozgrywkach weteranów czy uczelni państwowych. 

 

Ośrodek piłkarski ma trzy boiska do jedenastoosobowej piłki nożnej z naturalną trawą. Wszystkie są oświetlone. Na jednym trenuje codziennie pierwszy zespół, dwa pozostałe wykorzystywane są do treningów bądź meczów. Korzystają z nich pozostali zawodnicy. Dodatkowo jest stadion o nazwie „Miniestadi”, które pomieścić może niemal trzy tysiące widzów.

W skład ośrodka wchodzą dwa obiekty do jedenastoosobowego futbolu ze sztuczną nawierzchnią nowej generacji o wymiarach 90x100x60 i 90x100x65 metrów. Są one oczywiście oświetlone, podobnie jak pozostałe dwa boiska o wymiarach 60×30 metrów, które przeznaczone są do siedmioosobowej gry w piłkę nożną o możliwości gry za dnia i w nocy.

Budynek

Jeśli chodzi o budynek, to na pierwszym piętrze znajduje się siedziba klubu, dwa profesjonalne pokoje, sala multimedialna, obszar przeznaczony do odnowy biologicznej, sala fitness, siłownia, gabinet masażu i biura dla kadry trenerskiej.

Na drugim piętrze jest kawiarnia z zewnętrznym tarasem widokowym na boiska, kuchnią i pokoje mieszkalny, których dalszy ciąg znajduje się na trzecim piętrze. Pokoje mieszkalne są trzyosobowe.

Mieszkają w nich zawodnicy pomiędzy 14 a 18 rokiem życia z całej Hiszpanii i ze świata. Uczniowie uczęszczają do Akademii Mircalcamp, który znajduje się obok ośrodka treningowego. Niemal dziewięćdziesięciu młodych ludzi korzysta obecnie z pokoi mieszkalnych. 

1 Comment to "Ciudad Deportiva"

  1. pine-cone's Gravatar pine-cone
    19-05-2011 - 09:24 | Permalink

    Świetna baza treningowa, wielu znakomitych zawodników wszykoliło się w drużynie Villarreal, oby tak dalej! 

Zostaw odpowiedź