21. Bruno

Bruno Soriano Llido urodzony 12 czerwca 1984 roku w Artanie, w prowincjo Castellón. Bruno jest hiszpańskim piłkarzem grającym dla Villarrealu w pierwszej lidze tego kraju na pozycji defensywnego pomocnika. Kapitalnie gra lewą nogą.

Bruno jest wychowankiem Villarrealu. Debiut w pierwszej drużynie zaliczył w wygranym meczu 2:1 z Mallorką na wyjeździe w październiku 2006 roku. Był wówczas na granicy między pierwszym a drugim zespołem, który wówczas grał w Tercera División. Pełnoprawnym graczem klubu z El Madrigal został w sezonie 2007/2008.Regularnie grywa w pierwszej jedenastce. Razem z drużyną udało mu się awansować do Champions League. W sezonie 2009/2010 powrócił do łask trenerów nieustannie wygryzając ze składu kolejnych graczy, między innymi Urugwajczyka Egurena. W ostatnim sezonie opuścił tylko jeden mecz w lidze, a jego drużyna zajęła czwartą lokatę.

Był jednym z trzech nowych graczy w reprezentacji Hiszpanii po Mistrzostwach Świata w RPA. Zadebiutował 11 sierpnia rozgrywając siedemdziesiąt jeden minut w spotkaniu z Meksykiem. 

Zostaw odpowiedź